Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po wywiadzie lekarskim specjalista uzna, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W czasie rozmowy wzięte pod uwagę są wyznaczniki takie jak: rodzaj choroby, inne schorzenia pacjenta, brane leki, wcześniejsze hospitalizacje i operacje, urazy z lat poprzednich. W trakcie wywiadu ma miejsce także analiza siły mięśniowej pacjenta i może zostać zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje interdyscyplinarne zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywrócić sprawność w zakresie układu ruchu.

Można między innymi spodziewać się: przywracania pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia odczuwania dolegliwości w wypadku bólu i dyskomfortu. Niezależnie od tego, z czym zmaga się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywracać rolę narządu ruchu. Fizjoterapeuci przygotowują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla każdego pacjenta.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmacnia słabsze mięśnie, przywraca zakres ruchu, a także poprawi całą sprawność. W Sports Medic może także odbyć się rehabilitacja pacjentów po zabiegach, bazująca na na zastosowaniu się do zaleceń ortopedów i wracaniu do zwykłego trybu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również korzystać sportowcy po przeżytych urazach. Można na fizjoterapię zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Dodatkowo, choroby w tej placówce poddawane leczeniu są też z użyciem iPRF w schorzeniach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W placówce realizowane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz z wykonaniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

You may also like...