Najem auta, krok po kroku – jakim sposobem funkcjonuje wypożyczalnia aut?

Ażeby wynająć auto bez zbędnych niedogodności trzeba trzymać się procedur zawartych na witrynach lub też formularzach otrzymanych w siedzibach firm. Pierwszym krokiem przeważnie jest oszacowanie czy dana klasa i model samochodu, który nas intryguje jest osiągalny w terminie w jakim planujemy wypożyczyć auto. Jeżeli auto jest dostępne, korporacja na samym początku chce by zadeklarować miejsce i godzinę odbioru jak oraz oddania samochodu. Z niektórymi wypożyczalniami można na oddanie auta umówić się także telefonicznie.

Możemy spotkać się z jednostkami które przy zamówieniach internetowych lub telefonicznych będą chciały zaliczki płatnej z góry za złożenie zamówienia. Kiedy pojazd podstawiany jest w wyznaczone przez nas miejsce podpisywana jest umowa z przedstawicielem firmy. Jeśli tudzież odbieramy samochód z siedziby firmy, umowa podpisywana jest na miejscu. Na zakończenie, kiedy zwracamy samochód w umówionym dniu i miejscu następuje wspólne spisanie protokołu oświadczającego stan auta. Jeżeli pragniesz wynająć auto sportowe, zobacz na wypożyczalnia samochodów sportowych Kraków. Nie każdy zna się na prawie.

W czasie wynajmu auta będziemy parafować umowę zawartą między nami a wypożyczalnią. Przed podpisaniem umowy należy ją naturalnie wnikliwie przeczytać. Może się także wiedzieć co powinna zawierać taka umowa. Warto zwrócić szczególną uwagę czy pozostały jasno wyznaczone podmioty umowy. Trzeba nie zapominać, iż osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą powinny podać jej nazwę a w wypadku spółek należy domagać się nazwy i adresu spółki, numeru wpisu do KRS i osoby upoważnionej do jej reprezentacji.

Drugim ważnym aspektem jest prawidłowo sprecyzowany obiekt najmu – w tym przypadku jest to auto. Po za podstawowymi wiadomościami o samochodzie powinny się tam znaleźć również wiadomości o numerze nadwozia oraz VIN. Musi być wiadomo, iż w umowie chodzi o ten samochód a nie inny. Na umowie powinny się znajdować wszelkie postanowienia tj. wszelkie terminy, przeznaczenie samochodu oraz jasno sformułowane obowiązki najemcy oraz wynajmującego. Porządnie jest tez się zgłosić z taką umową do prawnika, by dowiedzieć się czegoś więcej.

You may also like...