Jak wybrać czworonoga i co zakupić przed przybyciem zwierzaka do domu?

Świat, w którym dziś żyjemy nieustannie galopuje do przodu, co powoduje, że w wielu przypadkach nie znajdujemy czasu na spełnienie wszystkich potrzeb, jakie mają nasi czworonożni przyjaciele. Z tego też względu wybierając dla siebie pieska musimy zastanowić się czy wynajdziemy czas na to, by pies nie był nieszczęśliwy, samotny w stworzonym przez nas domu. Weterynarze z pełnego świata twierdzą, że psy są stworzeniami, które odczuwają szereg emocji, a także mają szereg wymogów, które każdy właściciel ma obowiązek spełnić. Jeśli pragniemy, żeby nasz pies był szczęśliwy powinniśmy spełnić parę warunków, które spowodują, iż będzie on czuł się kochany przez całą rodzinę.

W szczególe powinniśmy wiedzieć, że świat psa jest do głębi przewidywalny, wskutek tego również należałoby już w szczenięcym okresie nauczyć go pewnych zachowań, to właśnie dzięki jakim w następnej kolejności będziemy w stanie określić a następnie spełnić wszelkie jego potrzeby. Nie zapominajmy również jego świat czworonoga jest też kontrolowany, to właśnie dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie spotka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą – zobacz piłki dla psa sklep. To człowiek udomowił pieska, dlatego również z biegiem czasu stał się on całkowicie od niego zależny. Taka sytuacja powoduje, że jeśli mamy psa w domu oraz nie spełnimy jego wszystkich potrzeb, czuje się on nieszczęśliwy.

Wybierając dla siebie pieska, musimy określić, jakie potrzeby ma dana rasa, a w głównej mierze zadać sobie zapytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów uważa, iż czworonogowi wystarczy tylko łańcuch, buda oraz miska z jedzeniem. Nic bardziej błędnego, bo jeżeli pies w wyniku frustracji oraz stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta sprawia, iż pies pożąda stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a dzięki temu normalnego trybu życia. Jeżeli pies będzie czuł, że jego potrzeby są spełnione, będzie najzwyczajniej w świecie w pełni szczęśliwy, a w głównej mierze w każdej sytuacji będzie on stworzonym przez nas przyjacielem.

You may also like...