Ciekawostki: podróże, rekreacja i humor

Regularnie do każdego z nas trafia ogromna liczba informacji. Jedne uznajemy za powiadomienia zupełnie zbędne, inne za warte zapamiętania. Powiększają naszą wiedzę na rozmaite zagadnienia. Są też informacje o charakterze rozrywkowym. Z reguły je zapominamy, ale umiejętnie przedstawione ciekawostki mogą zostać w naszej pamięci nawet na zawsze. Dlaczego tak się dzieje?

Podróże. Ciekawe fakty o miastach i państwach

XXI wiek, to eksplozja zdolności podróżowania. Obecnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz w dalekim kraju pstrykamy zdjęcia. Poznajemy interesujące destynacje i nieznaną kulturę. Branża turystyczna oferuje nam dużą gamę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można skorzystać. Nieznana kraina dla każdego stoi otworem i na podróże coraz częściej nie potrzeba wielkich pieniędzy. Daleka wyprawa nie jest już elitarnym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawym informacjom możemy prędko dowiedzieć się najciekawszych informacji. Na temat kontynentu albo państwa, albo miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta na naszym kontynencie (np. Londyn, Liverpool, Paryż, w którym planujemy citybreak, jego lokalnych niespodzianek i miejsc wartych odwiedzenia. Osoby szykujące wakacje lub krótki podróż po kraju, także szukają szybkich informacji. Interesują je treściwe informacje na temat województwa oraz miejscowości. Obojętne czy to metropolia – Warszawa, Szczecin, Olsztyn czy mniejsze, np. Ełk, Kazimierz Dolny albo Zakopane. Szybkie informacje o atrakcjach miejsc które chcemy odwiedzić, są niezwykle cenne. Oczywiście, jeśli są też wiarygodne, napisane w klarowny i interesujący sposób.

Których ciekawostek szukamy, jeśli chodzi o podróżowanie? Na przykład informacje o groundhoppingu, hostelach czy samolotach elektrycznych. O lotniskach, paszportach albo namiotach.

Kawały i anegdoty na dobry humor

Nawet permanentny ponurak, uwielbia się śmiać. Opowiadanie dowcipów, oglądanie śmiesznych filmów, wygłupów kabaretowych, przeglądanie internetowych memów – to świetna frajda. Niezależnie od tego ile człowiek ma lat, co lubi i gdzie mieszka. W przeszłości kawały, anegdoty i satyryczne obrazki docierały do gazetek z dowcipami (np. słynny obecnie miesięcznik Dobry Humor) oraz do działów z żartami w gazetach. Obecnie to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

Kiedyś lubiliśmy opowiadać dowcipy o milicjantach oraz żarty o politykach. Opowiadano dowcipy o pacjentce przychodzącej do medyka i śmieszne żarty|anegdoty o Wąchocku. Jakiś czas temu popularne były dowcipy o blondynkach, żarty o Chucku Norrisie. Śmieliśmy się z dowcipów zaczynających się od „Twoja stara”… Najkrótsze żarty czyli żartobliwe zagadki trafiły nawet do programów telewizyjnych. Wielokrotnie powtarzane dowcipy czyli znane i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Dowcipy znajdziemy w portalu Dobry Humor oraz Sadurski.com, najlepsze opowiastki także fakty o słynnych ludziach – w serwisie o anegdotach. Ludzie mający do siebie dystans, chętnie zamówią karykaturę w serwisie Karykatury.com. Artystę tworzącego karykatury na oczach widzów, można aktualnie zatrudnić na uroczystość weselną albo spotkanie biznesowe. Bo oglądanie dowcipnych obrazków, żartobliwych portretów również ma wpływ na dobre samopoczucie.

Niezwykłe fakty ze świata sportu, o zwierzętach

Czy uwielbiasz śledzić informacje z sportu? Śledzimy codzienne wydarzenia o wynikach i wyczynach słynnych ludzi sportu i ulubionych drużyn futbolowych. Ale są także ciekawe fakty – ponadczasowe, nieraz niespodziewane fakty o dyscyplinach sportowych, o drużynach piłkarskich, narodowych drużynach piłki nożnej albo siatkówki. Interesujące fakty sportowe śledzi każdy z nas. Obojętnie, czy chodzi o koszykówkę, Formułę I, skoki narciarskie czy lekkoatletykę.

Lubimy także śledzić ciekawostki o zwierzątkach, choć to najczęściej domena ludzi młodych. Fascynują nas ciekawe fakty o zwierzętach, z którymi mamy do czynienia na co dzień (np. koty. Poszukujemy też nieznanych ciekawostek o nieznanych zwierzakach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają pingwiny, co je diabeł tasmański, jakie zwyczaje mają leniwce, sowy albo albatrosy.

Kobiety lubią znajdywać interesujące fakty o diecie i pieczeniu. Interesują się skąd wzięły się pączki, wafle, zioła. Szukają ciekawostek o urodzie. Jaka jest historia perfum, biustonoszy albo suszarki do włosów. Interesują je ciekawe fakty o sennikach, o ślubie, o piegach, o słynnych zabawkach albo Bollywood.

Mężczyźni lubią ciekawostki motoryzacyjne, o historii, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu lub z Jamesem Bondem. Szukają niezwykłych ciekawostek o rowerach, winach, hazardzie, o horrorach.

Każdego chyba fascynują niezwykłe fakty o wampirach, Bożym Narodzeniu, Walentynkach. O podatkach, karnawale albo złocie. Okazji, aby poznać niezwykłe fakty o wszystkim co nas otacza, jest cała masa. Warto jednak mieć świadomość, w jakim miejscu je poszukiwać.

You may also like...